niedziela, 4 grudnia 2016

,,English matters'' nr 60/2016 wrzesień/październikDawno nie było niczego co chociaż trochę nawiązywało by do podróży w ciekawe miejsce. Dlatego dzisiaj przychodzę do Was z kolejną recenzją magazynu English matters. Zapraszam!

Jak możecie zobaczyć po okładce w tym numerze będzie co nieco o Australii, ale o niej porozmawiamy trochę później, bo najlepsze zostawia się zawsze na koniec.
Po otwarciu gazety tradycyjnie widnieje spis treści, który umożliwia nam odnalezienie wybranego przez nas artykułu. Parę stron dalej możemy przeczytać artykuł o Justinie Trudeau'le, czyli o kanadyjskim polityku. Może nie jest to interesujący temat dla wszystkich, ale jako, że jak w jakimś stopniu interesuję się polityką, więc z przyjemnością czytało mi się ten artykuł.


Dalej przejdźmy do czegoś, co prawdę mówiąc miło mnie zaskoczyło. A mianowicie Let's Talk About 'E'!. Jest to krótki, ponieważ tylko jednostronny artykuł o wszystkim, co zaczyna się na literę 'e'. Moim zdaniem jest to ciekawa inicjatywa, ponieważ nie sądzę, aby ktokolwiek z nas kiedyś zastanawiał się na wyrazami, bądź definicjami zaczynającymi się na tę literę. Ciut wcześniej możemy zapoznać się trochę o nocnym, imprezowym życiu. Ukazane jest jak takie życie wygląda w restauracjach, ale i nie tylko. Ten artykuł na pewno pomoże tym, którzy nie imprezują zbyt często, ale w ogóle tego nie robią.


Tak jak mówiłam, na samym końcu porozmawiamy o Australii. Dzięki temu artykułowi poznajemy życie w Australii. Co jest znośne, a czego raczej unikać. Co warto zobaczyć, zwiedzić. Są również zamieszczone przepiękne zdjęcia, np. ludzi wędrujących na wielbłądach, czy rafy koralowej.
Chyba nie muszę wspominać, że zamieszony słowniczek bardzo ułatwia czytanie, jak i uczy wielu nowych słów. 

To co mi się jeszcze podoba w magazynach wydawanych przez wydawnictwo Colorful Media, to to, że są one kolorowe. Każdy szczegół jest idealnie dopracowany, dopięty na ostatni guzik, co dodaje jeszcze większego uroku tym magazynom. Naprawdę warto sięgnąć po te gazety.

***
Za możliwość przeczytania tego magazynu dziękuję wydawnictwu Coloful Media.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Cieszy mnie fakt, że tu zajrzałeś/aś :D
Miło by było gdybyś zostawił/a po sobie ślad, bo wtedy wiem, że mam dla kogo pisać swoje ''wypociny'' :)
Serdecznie Cię pozdrawiam :3
Alicja w Krainie Książek

Obserwatorzy