środa, 6 lipca 2016

[PREMIEROWO] Miedziana rękawica

Tytuł: Miedziana rękawica
Autor: Holly Black, Cassandra Clare
Seria: Magisterium (tom #2)
Stron: 335
Wydawnictwo: Albatros
Cena: 33,90 zł
Data premiery: 06.07.2016r.
Ocena: ★★★★★★★★☆☆

WKROCZ DO MAGISTERIUM
SZKOŁY MAGII
ŚWIATA CUDÓW
LABIRYNTU KŁAMSTW


Callum Hunt po przejściu Próby Żelaza spędza wakacje w domu. Nie jest mu łatwo nawiązać kontakt z tatą, który nie może znieść obecności Morda, ogarniętego chaosem wilka. A kiedy chłopak, odkrywa, że ojciec prawdopodobnie zamierza go zabić, musi uciekać.

Jedynym miejscem, gdzie może się ukryć, jest Magisterium. Ale i tu nie jest bezpiecznie. Skradziono bowiem potężne narzędzie, które może przynieść zagładę wielu czarodziejom... I dać władze tym, którzy nie zawahają się użyć go do niecnych celów.
Callum i dwójka jego przyjaciół samowolnie opuszczają szkołę, by stoczyć walkę z arcygroźnym przeciwnikiem.

W Noc Książkoholików wypadało coś czytać, prawda? A skoro skończyłam w dzień tego wydarzenia pierwszy tom to od razu wzięłam w rękę Miedzianą rękawicę. Przeczytałam i teraz Wam o niej opowiem.

Jak widzicie książkę tę przeczytałam tuż po skończeniu pierwszego tomu. Była na takim samym poziomie jak poprzednia część, jednak to co mi się w niej podobało, to to, że było w niej więcej akcji.
Callum dowiaduje się kim jest. Dowiaduje się całej prawdy jaka była przed nim ukrywana. Jest tym zszokowany i stara się robić na odwrót niż powinien. Chce pokazać, że nie musi być tak jak, a pomagają mu Aaron i Tamara. Dwójka przyjaciół, których zdobył w Magisterium nawet po poznaniu prawdy zostaje z nim do końca. Nie opuszczają go. Są lojalni wobec Calluma.

Cassandra Clare wraz z Holly Black nie zaskoczyły mnie jakoś bardziej. Jest to fajna, przyjemna lektura, ale porwała mnie. Jest na takim samym poziomie jak poprzednia, jednakże odrobinę bardziej mi się podobała niż Próba żelaza. To co mi się spodobało, to fakt, że wprowadzono więcej akcji. Jest więcej emocjonujących momentów. Występują również momenty, w których można się dość porządnie przerazić, ale nie na tyle, aby zaliczać tę książkę do thrillerów, bądź horrorów.

Zdjęcie z mojego Instagrama
Przy wspominaniu o przyjaciołach Calluma należy również wspomnieć o Mordzie. Mord to wilk, który jest ogarnięty chaosem. Zwykle jest tak, że zwierzę, które jest ogarnięte chaosem jest bardzo niebezpieczne. W tym przypadku jest inaczej tylko dlatego, że Call przygarną Morda, kiedy ten był jeszcze szczeniakiem.
Nie wiem czy zauważyliście, ale na okładce książki można zauważyć Morda, Calla oraz Aarona i Tamarę, ale nie tylko. Kogo? Tego możecie się dowiedzieć czytając tę książkę. Może już ją kupić, ponieważ ma swoją premierę właśnie dzisiaj!

We wczorajszej recenzji zapomniałam wspomnieć, że każda z części książki to kolejny rok nauki w Magisterium. Możemy obserwować postępy uczniów oraz dowiedzieć się jak wyglądają zajęcia magii. Callum niestety ma pewną wadę, jaką jest noga. Będąc dzieckiem, niemowlęciem jego noga została uszkodzona i żadna operacja mu nie pomogła, dlatego chłopak kuleje i idzie wolniej niż reszta osób. Nie zważając na to dorównuje poziomem reszcie uczniów.

Miedziana rękawica to historia przepełniona wartką akcją, z którą warto jest się zapoznać. Holly Black i Cassandra Clare utrzymują kolejną część z serii Magisterium na takim samym poziomie co poprzednią, co jest dobre. Możemy się dzięki temu spodziewać dalej utrzymanego poziomu, który jest bardzo dobry, bądź polepszenia go. Zobaczymy, którą opcję wybiorą autorki. Wpisując w google tytuł tej książki po angielsku (The Copper Gauntlet) możecie zobaczyć wersję okładki takiej, jaką pokazywałam we wczorajszej recenzji.
Musze przyznać, że ta część bardziej mi się podobała, ponieważ więcej się w niej działo. Nie wiało nudą.
Serdecznie polecam Wam tę książkę. Jest naprawdę przyjemna i na wakacje nada się idealnie, w szczególności dlatego, że czyta się ją szybko, ale nie tak, żeby czytać ją na wyścigi. Czyta się ją szybko, ponieważ tak pędzi akcja, dlatego idźcie i kupujcie tę książkę.

Tymczasem słonecznego, miłego i zaczytanego dnia życzę! ☺

***
Książkę tę mogłam przeczytać dzięki wydawnictwu Albatros za co bardzo serdecznie dziękuję.


4 komentarze:

 1. Przyznam, że ciekawi mnie ta seria :)
  Zapraszam do wykonania tagu http://zakatekfangirl.blogspot.com/2016/07/tag-i-ksiazki-bez-ktorych-nie-byoby_6.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakoś nie przemawia do mnie, ale najpierw muszę poczytać o 1 tomie :3
  Ale okładka mi się podoba :D
  Świetna recenzja, pozdrawiam cieplutko <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Przyznam, że Magisterium skradło moje serce. Pierwsza część - rewelacja. Druga na równie dobrym poziomie, ale jakby mi czegoś brakowało..sama nie wiem. :D
  Wartka akcja to zdecydowanie największy plus tej książki. Dołączam się do poleceń! :)

  Pozdrawiam ciepło - Iza
  Niech książki będą z Tobą!

  OdpowiedzUsuń
 4. Szczerze zaciekawiła mnie ta seria :) Świetna recenzja!
  Pozdrawiam cieplutko!
  chocabom :)

  OdpowiedzUsuń

Cieszy mnie fakt, że tu zajrzałeś/aś :D
Miło by było gdybyś zostawił/a po sobie ślad, bo wtedy wiem, że mam dla kogo pisać swoje ''wypociny'' :)
Serdecznie Cię pozdrawiam :3
Alicja w Krainie Książek

Obserwatorzy