poniedziałek, 21 marca 2016

[PRZEDPREMIEROWO] Blisko chmur

Tytuł: Blisko chmur
Autor: Sylwia Trojanowska
Seria: Szkoła latania (tom #2)
Stron: 308
Wydawnictwo: Videograf SA
Cena: 29,90 zł
Data premiery: 22.03.2016r.
Ocena: ★★★★★★★

Blisko chmur to prawdziwy emocjonalny rollercoaster.
Miłość i nienawiść, wielka przyjaźń i zacięta wrogość, rodzinne więzi i rodzinne niesnaski, do tego spora dawka humoru i motywacji do działań, które sprawiają, że marzenia znajdują się na wyciągnięcie ręki. Kontynuacja bestsellerowej Szkoły latania, opowieści o Kaśce, która przeistacza się z zamkniętej w sobie i zakompleksionej w dziewczynę odważnie wkraczającą w swoją dorosłość, jest wspaniałą podróżą w świat kobiecych pragnień.

W pierwszej części poznaliśmy Kaśkę Laskę w trudnym okresie jej życia. Zaczęła swoją zmianę, poznała pierwszą miłość i zaznała pierwszych miłosnych rozterek. Podczas czytania Blisko chmur od pierwszej strony towarzyszą nam niezwykłe emocje, dlatego już jutro koniecznie powinniście zaopatrzyć się w tę książkę. Nie jesteście jeszcze do tego przekonani? Zapraszam do przeczytania recenzji.Kaśka Laska to wspaniała dziewczyna, która udowodniła, że jeżeli czegoś naprawdę chce, to potrafi tego dokonać. Zaczęła ćwiczyć, stosować dietę. To zmieniło nie tylko jej wygląd, ale również charakter. Stała się pewniejsza siebie. Pomogło to jej, ale należy zwrócić również uwagę na to, że miała też garstkę problemów.

Po wielkim debiucie Szkoły latania przyszedł czas na Blisko chmur. Pani Sylwia Trojanowska postarała się, aby i ta część była tak samo, a nawet bardziej fascynująca. Niezmiernie się cieszę, że mogłam tę książkę przeczytać przedpremierowo. Podoba mi się to, gdy w książce, w opowiadanej historii nie opuszczają nas emocje. Emocje, które nie pozwolą nam odłożyć książki i czytelnik chce dalej zagłębiać się w opowiadaną historię.
Blisko chmur to pierwsza przeze mnie przeczytana taka książka, w której towarzyszymy przemianom głównej bohaterki. Jej przemiana mentalna oraz fizyczna motywują do działania. Wspominałam o tym również w recenzji pierwszego tomu - książka bardzo motywuje. Nie brakuje tego i w tej części. Utrzymany jest poziom, bo zazwyczaj zdarza się tak, że druga część jest słabsza niż pierwsza. Pani Sylwia nie dopuściła się tego i bardzo mnie to cieszy.

Oprócz przemiany Kaśki możemy też po części ujrzeć przemianę ciotki Matyldy, która zaczyna, niechętnie, rozumieć, że jest bratanica nie czuje się dobrze w swoim ciele. Dzięki ciotce Róży dowiadujemy się, dlaczego Matylda jest tak przeciwna odchudzaniu.

Oficjalna okładka Blisko chmur
Co można jeszcze znaleźć w tej książce?
Na pewno nowych bohaterów. Powiem, że dwójka pewnych nowych, małych bohaterów moim zdaniem była dość irytująca. Z drugiej strony sami fajni bohaterzy w książce to historia zbyt przesłodzona.
Uwaga, uwaga!
Nie zabraknie nawet momentów grozy. Może nie są to takie jakie spotykamy w typowych kryminałach, horrorach i thrillerach, ale zawsze ciśnienie może trochę się podnieść.

Jestem bardzo zachwycona i urzeczona powieścią pani Sylwii Trojanowskiej i już nie mogę się doczekać części trzeciej, której tytuł to Szept wiatru.

Jeżeli jeszcze nie czytaliście pierwszej części to koniecznie to nadróbcie, bo macie tylko jeden dzień do premiery. Nie zrażajcie się tym, że jest to polska autorka, bo wiem, że część obywateli naszego kraju, polską twórczość omija wielkim łukiem. Na tę powieść warto zawiesić oko.
Serdecznie polecam przeczytać każdą historię, która wyszła, bądź wyjdzie spod pióra pani Sylwii Trojanowskiej.

Miłego, zaczytanego dnia!

***
Dziękuję za możliwość przeczytania książki przedpremierowo dla samej autorki oraz wydawnictwu Videograf SA. Przy okazji na pierwszych stronach książki będziecie mogli ujrzeć, między innymi mój, blurb za co również dziękuję.


6 komentarzy:

 1. Ostatnio widziałam sporo recenzji tej książki i przyznam, że każda kolejna wzbudza moją ciekawość. Chętnie przeczytam. Pozdrawiam! :)

  www.majuskula.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam w planach Szkołę latania, ponieważ ostatnio coraz głośniej o tej autorce. Przekonałam się do polskich autorów i teraz namiętnie będę nadrabiała moje braki :)
  Justyna z livingbooksx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytałam jeszcze ,,szkoły latania" muszę szybko nadrobić swoje zaległości :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Literatura obyczajowa nie należy do moich ulubionych gatunków, a tym bardziej nie pozycje napisane przez polskie autorki. Wydaje mi się, że większość z nich tworzy na siłę zbyt cukierkowe, przesłodzone, przez co też nierzeczywiste, historie, które zupełnie do mnie nie trafiają.
  Nie zdecyduję się na nią, nie ma opcji :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam Szkołę Latania i była to powieść bardzo lekka. ;) Bardzo chętnie sięgnęłabym po drugi tom. Ciekawi mnie jak potoczą się losy Kaśki :)

  OdpowiedzUsuń

Cieszy mnie fakt, że tu zajrzałeś/aś :D
Miło by było gdybyś zostawił/a po sobie ślad, bo wtedy wiem, że mam dla kogo pisać swoje ''wypociny'' :)
Serdecznie Cię pozdrawiam :3
Alicja w Krainie Książek

Obserwatorzy