sobota, 19 stycznia 2019

#sexedpl

Tytuł: #sexedpl
Autor: Anja Rubik
Stron: 287
Wydawnictwo: WAB
Cena: 19,99 zł
Ocena: ★★★★★★★★☆☆

Kiedy jest dobry czas na pierwszy raz i jak się do niego przygotować? Co to jest grooming, seksting i consent? Czy kobieta, która spędziła noc z inną kobietą, jest już lesbijką? W jaki sposób rozpoznać infekcje przenoszone drogą płciową i gdzie je leczyć? Jak dobrać najlepszą metodę antykoncepcji? W czym może nam pomóc masturbacja?

W tym poradniku nie ma niewłaściwych pytań!
Zaproszeni przez Anję Rubik najlepsi specjaliści - edukatorzy, lekarze, terapeuci - fachowo i przystępnie wyjaśniają każdy problem związany z seksem, dojrzewaniem i zdrowiem intymnym.

Zero tabu. Maksimum otwartości. Sto procent praktycznej wiedzy. Wszystko, co powinniśmy wiedzieć na temat seksu, ale często wstydzimy się zapytać.

To książka dla dziewczyn i chłopaków, którzy chcieliby lepiej zrozumieć własne ciało i głowę, dobrze się czuć z własną seksualnością i cieszyć się radosnym i bezpiecznym seksem.

#sexedpl - książka świetna w łóżku!

Ostatnio bardzo dużo mówi się o edukacji seksualnej w Polsce. Nie dziwi mnie to, ponieważ jak wiadomo temat seksu w Polsce (nie wiem jak w innych krajach) jest tematem tabu. To właśnie przez to często wiele związków się rozpada, a młodzi ludzie nie wiedzą jak, za co się zabrać i nie akceptują siebie i swojej seksualności. Czy książka #sexedpl w tym pomaga? Zapraszam do zapoznania się z recenzją.


#sexedpl to książka z rozmowami, które przeprowadziła Anja Rubik ze specjalistami. W książce tej przeczytamy o środowisku LGBTQ+, o narządach płciowych kobiet i mężczyzn, i tym podobnych rzeczach. Specjalistami są lekarze, psychologowie oraz inne osoby. Dowiemy jak się zaakceptować i swoje ciało. Jak poprawnie się badać oraz na co trzeba zwrócić uwagę, gdy zaczyna nas coś niepokoić. Jest również mowa o środkach antykoncepcji dla kobiet i mężczyzn.

Zgodzę się z wieloma opiniami, że książka ta, poradnik jest przeznaczony dla młodszych osób. Takich, które wchodzą dopiero w okres dojrzewania. Gdybym była matką i miała ją dać swoim dzieciom do zapoznania się z nią, to myślę, że musieliby mieć oni 13/14 lat, abym mogła dać im ją w ręce. Niemniej jednak, ja, mając te 20 lat, dowiedziałam się o wielu nowych rzeczach, o których nie byłam świadoma.
Ludzie, a zwłaszcza Polacy boją się mówić o seksie i seksualności, dlatego często dochodzi do wielu nieporozumień. Czas to zmienić i robi to Anja Rubik ze swoją książką.

źródło: mój Instagram

Jak mogliście w podstawowych informacjach zobaczyć, książka ta kosztuje 19,99 zł. Moim zdaniem nie jest to cena wygórowana, a cel na jaki te pieniądze idą jest szlachetny. Może nie każdy wie, ale pieniądze ze sprzedaży #sexedpl nie idą na konto bankowe Anji Rubik, lecz na fundację o tej samej nazwie, o czym jesteśmy powiadomieni na tyle okładki. 

Książka ma sporo tekstu, ale i dużo zdjęć. Użyta czcionka, jak i sposób przeprowadzenia wywiadów zdecydowanie ułatwia szybkie przeczytanie tego poradnika. Tak naprawdę gdybym nie miała wielu spraw na głowie przeczytałabym ją w jeden wieczór, a tak po prostu rozłożyło mi się to na dwa dni.
Co więcej mogę powiedzieć... Jest to ciekawa pozycja. Albo dowiecie się czegoś nowego, albo utrwalicie wiedzę, którą już posiadacie. Zdecydowanie mogę polecić tę książkę. Dla mnie byłaby zdecydowanie ciekawsza, gdybym o większości informacji nie miała zielonego pojęcia, ale jak na to co oferuje nam Anja Rubik i tak jest warta swojej uwagi.

A wy czytaliście? Czy może macie zamiar? A może to typ literatury, który nie jest totalnie dla was? Koniecznie dajcie znać w komentarzu. 

Miłej, słonecznej i zaczytanej soboty Kochani! ❤😃📚Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Cieszy mnie fakt, że tu zajrzałeś/aś :D
Miło by było gdybyś zostawił/a po sobie ślad, bo wtedy wiem, że mam dla kogo pisać swoje ''wypociny'' :)
Serdecznie Cię pozdrawiam :3
Alicja w Krainie Książek

Obserwatorzy