czwartek, 8 września 2016

,,English matters'' nr 59/2016 lipiec/sierpieńWitaj szkoło! Tak, żartuję. Jak wiadomo okres szkolny nadszedł nie ubłagalnie. Przeważa u nas nauka, która często potrafi nas zdołować i zmęczyć. Powiedziałabym: ,,Spokojnie. Ze mną odejdziecie od nauki.'', ale bym Was okłamała. Dzisiaj przychodzę z magazynem, który uczy, ale ta nauka jest przyjemna, dlatego zapraszam Was do czytania!

Gazeta ,,English matters'', podobnie jak Остановка Россия, ma nas uczyć, a raczej pomagać nam się uczyć języka angielskiego. Jeżeli jeszcze nie wiecie na czym polega nauka przy tych magazynach, to już tłumaczę.
Magazyny wydawane przez wydawnictwo Colorful Media są pisane w jakimś języku obcym. To wydawnictwo wydaje czasopisma w języku rosyjskim, niemieckim, angielskim, francuskim, hiszpańskim i włoskim. Wszystkie teksty są pisane w danym języku, jedynie trudniejsze wyrazy są tłumaczone obok tekstu, bądź pod nim. Nic lepszego, nam uczniom nie mogło się trafić.W tym wydaniu magazynu ,,English matters'' możemy poczytać o ROBERCIE LEWANDOWSKIM! Tak. O słynnym, polskim piłkarzu. 
Możemy przeczytać o jego drodze do sukcesu od samego początku, aż do momentu, w którym znalazł się w 10 najlepszych piłkarzy. W gazecie jest również umieszczone zdjęcie Roberta z jego żoną Anną Lewandowską. A tuż obok zdjęcia znajduje się tabela z interesującymi faktami o Robercie, więc jeśli jesteś fanem tego piłkarza, to koniecznie przeczytaj ten artykuł.Kiedy bierzemy gazetę w rękę, to możemy coś zauważyć, a raczej kogoś. Tak. Nasze oczy przykuwa wielkie zdjęcie Leonarda DiCaprio. Zapewne większość z Was się cieszy, że w końcu otrzymał upragnionego przez wszystkich, a zwłaszcza przez niego Oscara. Podobnie jak w artykule o Robercie, tutaj też możemy przeczytać o jego drodze do kariery. To co bardzo mi się spodobało, to fakt, że umieszczona w artykule zdjęcie aktora z dzieciństwa, a raczej z okresu lat dziecięcych. A oprócz drogi do kariery możemy również wyczytać parę podstawowych informacji o nim.
Lubicie tego aktora? Koniecznie przeczytajcie ten artykuł!W gazecie możemy znaleźć również artykuły, m.in. o muzyce w filmach, o amerykańskich prezydentach oraz o tym, że angielski jest seksowny. 
Serdecznie Wam polecam zaopatrzyć się w taki magazyn, bo nie dość, że uczy języka, to dodatkowo dostarcza nam wielu ciekawych informacji.


CENA: 9,50 zł

***
Za możliwość przeczytania magazynu ,,English matters'' dziękuję wydawnictwu Colorful Media.


1 komentarz:

  1. Ja chyba niestety nie odnalazłabym się w takich czasopismach większości bym nie zrozumiała :D
    Blog o książkach

    OdpowiedzUsuń

Cieszy mnie fakt, że tu zajrzałeś/aś :D
Miło by było gdybyś zostawił/a po sobie ślad, bo wtedy wiem, że mam dla kogo pisać swoje ''wypociny'' :)
Serdecznie Cię pozdrawiam :3
Alicja w Krainie Książek

Obserwatorzy