środa, 24 sierpnia 2016

[PREMIEROWO] Świadectwo

Tytuł: Świadectwo
Autor: Rajiv Parti
Stron: 252
Wydawnictwo: Samsara
Cena: 34,90 zł
Ocena: ★★★★★★★★★☆

Czy niebo naprawdę istnieje? Jeśli tak, to czy piekło też jest faktem? Jak może wyglądać? Naukowiec, który przeżył śmierć kliniczną stara się jak najpełniej odpowiedzieć na te pytania. Jako pierwszy od wieków opisuje wędrówkę po piekle i spotkanie z aniołami. 

Doktor Rajiv Parti uczestniczył w niezliczonej liczbie operacji. Wielokrotnie był świadkiem powrotu pacjentów do życia po tak zwanej śmierci klinicznej. Pewnego dnia jeden z nich po przebudzeniu opisywał, że - mimo pozostawienia w narkozie - widział przebieg całej operacji. Jego szczegółowa relacja zgadzała się z tym, co rzeczywiście wydarzyło się, kiedy nie mógł słyszeć i widzieć tego. Mimo to, kierowany naukowymi przesłankami, przyszły autor ,,Świadectwa'' skierował pacjenta do psychiatry. Niedługo później u pięćdziesięcioletniego doktora został wykryty złośliwy nowotwór. Podczas operacji zapadł w śmierć kliniczną. Kiedy cudem wrócił do życia, jego dotychczasowa wizja świata zmieniła się nie do poznania. 

Pozostając nieświadomym słyszał o czym rozmawiają lekarze i pielęgniarki, widział swoich najbliższych. Nagle doznał przejmującej wizji piekła. Był świadkiem piekielnych mąk i cierpienia potępionych, spotkał na swej drodze bliskich mu zmarłych, widział siebie w różnych wcieleniach - od średniowiecznego księcia po dziewiętnastowiecznego opiumistę. Zobaczył aniołów i postać, w której rozpoznał Jezusa. Mimo, że sam nie był chrześcijaninem. Całe to doświadczenie spotkało naukowca do tej pory zaprzeczającego istnieniu innej niż materialna rzeczywistość. To, co najtrudniejsze, zaczęło się jednak dopiero po przebudzeniu.

Czasami nadchodzi taki dzień, kiedy należy oderwać się od fantastyki, romansów. Książek, które nie zawsze wymagają przemyśleń, które nie zawsze wnoszą coś do naszego życia. Nawet w wakacje należy złapać za książkę, która skłoni nas do refleksji. Szczególnie taka, która jest oparta na prawdziwych faktach.

Świadectwo Rajiva Parti to skłaniająca do przemyśleń i wzruszająca książka. Jest to relacja z życia autora.
Autor, a zarazem główny bohater jest anestezjologiem w amerykańskim szpitalu. Jego życie to przede wszystkim walka o pomnożenie majątku, praca i gra na giełdzie są celem i sensem życia. A wszystko to usprawiedliwia dbaniem o dobro rodziny. Pomimo, że jest uzależniony od leków przeciwbólowych i antydepresyjnych, ignoruje ten problem. Wydaje mu się, że świat należy do niego, a skoro jest lekarzem to choroby się go nie imają. Rajiv Parti jest nastawiony w swoich działaniach tylko na zysk. Większy dom, lepszy samochód. Swojego najstarszego syna zmusza do studiowania medycyny, pacjentom nie okazuje empatii. Aż pewnego dnia dowiaduje się, że jest chory na raka prostaty. Od tej pory, a w sumie to od momentu kolejnej operacji, jego nastawienie do świata się zmieniło.

Książka godna polecenia każdemu, kto chce nadać sens swojemu życiu. Napisana bardzo przystępnym językiem, wciąga już od pierwszych stron. Bardzo szczegółowe opisy pobytu w zaświatach nie nudzą, a wręcz pogłębiają ciekawość.
Pomimo, że autor jest wyznania hinduskiego, jego doświadczenia z bohaterami Biblii nie są sprzeczne z ogólną ideą Boga. Wiele osób boi się śmierci i jest to często temat tabu. Ta pozycja nie tylko przypomina nam, że jesteśmy śmiertelni, ale i w jakimś stopniu oswaja nas z życiem pozagrobowym.

Zdjęcie z mojego Instagrama
Najważniejszym jednak przesłaniem tej książki jest pokazanie na jakie wartości w życiu warto zwracać uwagę. Jak nadać sens swojemu pobytowi na Ziemi. Najkrócej autor wyraża to w trzech słowach: WYBACZAJ, KOCHAJ, ULECZAJ. 
Od Archaniołów Michała i Rafała dostał polecenie, aby został uzdrowicielem dusz. Wypełniał to polecenie najlepiej jak potrafił. Jednym ze sposobów przekazania cennych informacji było napisanie książki. Aby dać właśnie świadectwo uniwersalnej prawdzie o miłości.
Nasz świat pędzi bardzo szybko, brakuje nam czasu na refleksje. Drugiego człowieka ocenia się po tym co posiada, a nie po tym jakim jest w stosunku do innych ludzi i do samego siebie. Dlatego osoby, których z pozoru uznajemy na szczęśliwych, bardzo często cierpią na depresję. W pogoni za dobrami materialnymi nie zwracamy uwagi na drugiego człowieka, na innych ludzi.
Warto zatrzymać się i powąchać różę...
Jest coś więcej niż tu i teraz. Od naszego tu i teraz będzie zależała przyszłość naszej duszy. Książka ta uczy nas jak słuchać swojej intuicji i przypomina o wolnej woli. Bardzo mi się spodobało zdanie Ból otrzymujemy, cierpienie jest wyborem. Dlatego wraz z autorem tego świadectwa mówię, że warto żyć w zgodzie z samym sobą i nie udawać nikogo innego.

Tymczasem życzę Wam miłego, zaczytanego dnia! ☺
7 komentarzy:

 1. Jestem ciekawa tej książki i być może kupię :)
  Jeśli masz ochotę to zapraszam Cię do mnie, dopiero zaczęłam.
  Zostawiam obserwację :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Idealna książka dla mojej mamy! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Sama fabuła brzmi bardzo interesująco, a Twoja recenzja dodatkowo zachęca do przeczytania. Na pewno kiedyś sięgnę po tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny blog, będę zerkać częściej. Widać, że lubisz lubisz czytać i dzielisz się tym z innymi. Książkę postaram się przeczytać :) Zapraszam do mnie http://zakochaniwksiazkachrecenzje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny blog, będę zerkać częściej. Widać, że lubisz lubisz czytać i dzielisz się tym z innymi. Książkę postaram się przeczytać :) Zapraszam do mnie http://zakochaniwksiazkachrecenzje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Recenzja zachęca do przeczytania. Zapewne książka Aleksandra Ebena "Dowód " nie jest Pani obca?! Czy to aby nie remake tego interesującego dzieła?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ,,Świadectwo'' to pierwsza książka o takiej tematyce, dlatego powieść Aleksandra Ebena nie jest mi znana. Jednakże zainteresował mnie Pan tym tytułem i na pewno w przyszłości sięgnę po ,,Dowód''.

   Usuń

Cieszy mnie fakt, że tu zajrzałeś/aś :D
Miło by było gdybyś zostawił/a po sobie ślad, bo wtedy wiem, że mam dla kogo pisać swoje ''wypociny'' :)
Serdecznie Cię pozdrawiam :3
Alicja w Krainie Książek

Obserwatorzy