sobota, 6 sierpnia 2016

,,ОСТАНОВКА: РОССИЯ'' nr 19/2016 lipiec - wrzesień


Dzisiaj trochę inna recenzja i to nie pierwszy, i nie ostatni raz. Dzisiaj przeniesiemy się do największego państwa na świecie. Pozwolę sobie powiedzieć, że przeniesiemy do wielkiego imperium. Zazwyczaj źle kojarzone państwo, ale równie ciekawe. Znajdźmy dobre strony tego kraju oraz języka.

Takie językowe magazyny wydaje wydawnictwo Colorful Media. Zostało ono założone w 2003 r., a obecnie jest także na rynku hiszpańskim (od 2010 r.) oraz niemieckim (od 2012 r.). Założycielami są Marta i Piotr Olejniczak. 

Остановка: Россия (Ostanowka: Rossija) to doskonały periodyk do nauki języka rosyjskiego. 
Ciekawe artykuły sprawiają, że chce się poznać ich treść. Zachęcająca forma przybliża życie kulturalno - towarzyskie we współczesnej Rosji. Mi najbardziej spodobał się artykuł przedstawiający życie i pracę Romana Abramowicza.
Pod każdym artykułem jest słowniczek ułatwiający czytanie tekstu ze zrozumieniem. 

przepraszam za jakość zdjęcia :(

Opisywane tematy pozwalają nauczyć się nie tylko języka literackiego, ale też tego używanego na co dzień. ,,Ostanowka: Rossija'' - pomaga zarówno w nauce tego języka, jak też w utrwalaniu nabytych już umiejętności.
Uważam, że tego typu czasopisma powinny być bardziej rozpropagowane, gdyż uczą żywego języka jakim posługują się współcześni Rosjanie. A wiadomo, że wraz z rozwojem społeczeństwa język również ewoluuje.
Ja na pewno zostanę wierną czytelniczką ,,Ostanowki: Rossiji''. Również z przekonaniem zachęcam innych do sięgnięcia po ten kwartalnik.

przepraszam za jakość zdjęcia :(

CENA: 11,90 zł
***
Za możliwość przeczytania tego magazynu dziękuję wydawnictwu Colorful Media

6 komentarzy:

 1. Fajny post ;) Niestety najbardziej popularne są te czasopisma, które opierają swoje tematy na sensacji oraz plotkach, a wiele naprawdę dobrych gazet jest pomijanych
  Pozdrawiam!http://literacki-wszechswiat.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Rzadko kiedy sięgam po czasopisma zdecydowanie bardziej wolę książki :)

  Blog o książkach

  OdpowiedzUsuń
 3. Nominowałam Cię od Liebster Blog Avard na moim blogu :) Pozdrawiam.
  http://blogpelenksiazek.blogspot.com/2016/08/liebster-blog-avard.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Oczywiście, że bardziej wole książki od czasopism, ale zachęciłaś mnie do przeczytania jakiegokolwiek czasopisma swoją recenzją ;) Możliwe, że kupię sobie takie czasopismo, ale raczej w języku angielskim ew. niemieckim :D
  http://maasonpl.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam te magazyny ! Nie znam rosyjskiego ( choć bardzo bym chciała ), ale kupuję często wydania w innych językach; angielsku, niemiecku tudzież hiszpańsku. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Właśnie zaczęłam uczyć się języka rosyjskiego, więc poznawanie takich czasopism to dla mnie zbawienie. Jak wiadomo, o ile angielski jest wszechobecny w internecie, telewizji, nawet na ulicach, to rosyjskiego trzeba uczyć się po prostu z książek bądź samodzielnie przez internet. Takie czasopismo to na pewno jedno z świetnych sposobów do nauki. :)

  Pozdrawiam z:
  www.bookprisoner.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Cieszy mnie fakt, że tu zajrzałeś/aś :D
Miło by było gdybyś zostawił/a po sobie ślad, bo wtedy wiem, że mam dla kogo pisać swoje ''wypociny'' :)
Serdecznie Cię pozdrawiam :3
Alicja w Krainie Książek

Obserwatorzy