środa, 10 lutego 2016

Książkowe zapowiedzi #luty


Cześć!
Dla mnie już ferie minęły i od trzech dni chodzę do szkoły. Specjalnie z tej okazji, aby Wam nie było nudno, dodaję ten post. Tego typu wpisy nie będą pojawiać się co miesiąc, ale na pewno nie będę zapominać ich robić. Dlatego właśnie teraz zapraszam Was do obejrzenia tego, co wydawnictwa przygotowały nam na luty.


Wydawnictwo SINE QUA NON

Data wydania: 17.02.2016

Gdy krew bohaterów zrosi Martwą Ziemię, stal będzie musiała dosięgnąć zdrajców.

Sto pięćdziesiąt lat po powstaniu Martwej Ziemi z twierdzy granicznej wyrusza oddział żołnierzy, by wąskim przesmykiem przekroczyć zapomnianą krainę. W starym klasztorze u podnóża Smoczych Gór ukryte jest coś, co musi powrócić do królestwa, zanim Zasłona Martwej Ziemi pęknie i zaniknie.
Silny oddział pod dowództwem Dartora, starego, zaprawionego w bojach oficera, wkracza w suche stepy, by zmierzyć się z demonami przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Prawdziwy cel misji zna tylko przysłany w ostatniej chwili przewodnik. Lecz nawet on – tajemniczy Arthorn – nie przypuszcza, jaki los przygotowali dla nich bogowie i jak krucha jest równowaga znanego im świata.
Krew i stal to mocny debiut Jacka Łukawskiego, w którym klimat wczesnego średniowiecza znakomicie miesza się ze słowiańskim kolorytem.
Data wydania: 17.02.2016
Kultowe opowieści Łukasza Orbitowskiego
Niewyjaśnione samobójstwa taksówkarzy. Droga widziana tylko przez nielicznych. Spalony blok z lokatorem, którego nie powinno w nim być. Przekręt wystawiający przyjaźń na próbę. Przesyłka na zawsze odmieniająca życie doręczyciela…
Łukasz Orbitowski w sposób, w jaki nie zrobił tego nikt przed nim, pokazuje świat, w którym rodzą się współczesne koszmary: świat polskich blokowisk, miejskiego brudu, pierwszych poważnych związków, porannej wódki. Krwisty, podszyty czarnym humorem język tych opowieści, a także niezwykła wyobraźnia autora sprawiają, że Wigilijne psy hipnotyzują i niepokoją od pierwszych stron.

Wydawnictwo IUVI
Data wydania: 17.02.2016
Tella ma za sobą przerażającą przeprawę przez dżunglę i pustynię. Nie może się już wycofać. W kolejnych etapach wyścigu zmierzy się z ukrytymi niebezpieczeństwami oceanu, mrożącym oddech górskim zimnem oraz… nowymi, pokrętnymi zasadami wyścigu.
Co jednak, jeśli niebezpieczeństwo leży jeszcze głębiej? Jak można ufać komukolwiek, skoro wszyscy mają jakieś sekrety? Co zrobić, gdy osoba, na której najbardziej polegasz, nagle przestaje cię wspierać? Jak wybrać między jednym życiem a drugim?
Wyścig dobiega końca. Tella ma coraz mniej czasu i jeszcze mniej sił. Na początku było stu dwudziestu dwóch uczestników. Kiedy Tella i ci, którzy przeżyli, stają do ostatniego etapu, jest ich zaledwie czterdziestu jeden… i tylko jedna osoba może zwyciężyć.
Oszałamiający thriller Kamień i sól Victorii Scott sprawi, że Twój puls przyspieszy!
Wydawnictwo AMBER
Data wydania: 18.02.2016
Sara ma dwadzieścia osiem lat i nigdy nie wyjeżdżała ze Szwecji. Podróżowała tylko w wyobraźni – wraz z bohaterami książek. Teraz przyjmuje zaproszenie Amy, swojej sześćdziesięciopięcioletniej przyjaciółki z małego miasteczka w Iowa. Nigdy jej nie spotkała, ale obie kochają książki i od dwóch lat piszą do siebie listy.
Na miejscu wita ją jednak tragiczna wiadomość: Amy nie żyje.
Sara jest sama, gdzieś na końcu świata. W tym dziwnym uśpionym miasteczku są jednak ludzie, których dobrze zna – z listów Amy. Postanawiają zaopiekować się zagubioną dziewczyną. Sara po raz pierwszy ma prawdziwych przyjaciół. Po raz pierwszy czuje, że znalazła swoje miejsce na ziemi.
A może i miłość?
Ale jej wiza niedługo straci ważność…

Data wydania: 11.02.2016
Mężczyźni ze słynącego ze skandali rodu Wilde’ów łamią konwenanse i serca. Kobiety z ich rodu nie ustępują im w sztuce uwodzenia. Ale wszyscy szukają prawdziwej miłości…
Piękna lady Skye Wilde od dzieciństwa zafascynowana jest tajemniczym hrabią Hawkhurstem. Uczucie pojawiło się jeszcze przed tragedią, w której stracił żonę i synka. Gdy dowiaduje się, że Hawkhurst planuje ponowne małżeństwo, niezwłocznie wyrusza do jego zamku…

I to wszystko. Skusicie się na którąś z tych książek? A może którąś z nich już od dawna chcecie albo jakimś cudem udało Wam się ją przeczytać. Ja osobiście mam już za sobą Kamień i sól Victorii Scott. Recenzja od poniedziałku wisi na blogu i możecie ją przeczytać TUTAJ. Ja tymczasem się z Wami żegnam, ponieważ mam polski, ale nie bójcie się.. nie jestem takim złym uczniem, który nie uważa na lekcji. Post jest od dawna zaplanowany :P

4 komentarze:

 1. Kamień i sól, słyszałam coś o tym i wiem, że to jest druga cześć :D
  Zachwycił mnie opis więc myślę, że kiedyś z pewnością przeczytam :)
  Buziaki,
  SilverMoon z bloga Books obsession

  OdpowiedzUsuń
 2. Księgarnia spełnionych marzeń ma piękną okładkę :) Ja mam jeszcze wersję z tą starą.

  OdpowiedzUsuń
 3. Według mnie zabrako u Ciebie zapowiedzi najnowszej pozycji Stephena Kinga, na którą czekam z niecierpliwością.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny blog :D Ja tymczasem zapraszam do siebie ;) http://jaksiazkoholiczka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Cieszy mnie fakt, że tu zajrzałeś/aś :D
Miło by było gdybyś zostawił/a po sobie ślad, bo wtedy wiem, że mam dla kogo pisać swoje ''wypociny'' :)
Serdecznie Cię pozdrawiam :3
Alicja w Krainie Książek

Obserwatorzy