poniedziałek, 22 maja 2017

[PRZEDPREMIEROWO] Prokurator

Tytuł: Prokurator
Autor: Paulina Świst
Stron: 319
Wydawnictwo: Akurat
Cena: 34,90 zł
Data premiery: 24.05.2017r.
Ocena: ★★★★★★★★☆☆

Trzydziestoletnia, niezwykle atrakcyjna Kinga Błońska jest szczęśliwą kobietą. To znaczy - była. Od wielu lat dzieliła życie z tym samym mężczyzną, a zawodowo, jako błyskotliwa adwokat, odnosiła sukcesy na sali sądowej. Z dnia na dzień fortuna odwróciła się od niej: przyłapała męża na zdradzie i została zmuszona do poprowadzenia sprawy groźnego bandyty ,,Szarego''. Jak się okazuje, ,,Szary'' to jej przyrodni brat, z którym od dawna nie miała, i nie chciała mieć, kontaktu. 
Wydarzenia ostatnich tygodni postanowiła odreagować w klubie. Pijana wylądowała w mieszkaniu Łukasza - poznanego tej nocy mężczyzny. Takiego seksu nie miała nigdy w życiu. W najczarniejszych scenariuszach nie zakładała jednak, że Łukasza będzie widywała, i to regularnie. Okazało się, że ''facet na jedną noc'' jest tytułowym prokuratorem... oskarżającym jej przyrodniego brata. 

Na rynek weszła kolejna książka napisana przez prawnika. Tym razem jest to kobieta, która pracuje w swoim zawodzie. Co się z tym wiążę, fabuła również nawiązuje do prawa, co można wywnioskować z tytułu. Jednak nie jest to coś pokroju Chyłki, nie zawsze.

Kinga Błońska to 30-letnia adwokatka, która na co dzień pracuje we Wrocławiu, jednak przychodzi moment, w którym musi bronić groźnego bandyty ,,Szarego'' i musi się przeprowadzić do Gliwic. Jak się okazuje ,,Szary'' to jej przyrodni brat, a oprócz tego jakiś czas temu Kinga przyłapała swojego męża na zdradzie. Po jedenastu latach postanowiła się rozwieść. Jako młoda kobieta, której życie nagle się posypało, postanawia iść do klubu, gdzie poznaje przystojnego Łukasza.
Łukasz to 40-latek, który gustuje w młodych, niewymagających dziewczętach jeśli chodzi o seks. Jednak kiedy widzi Kingę, która przedstawia mu się jako Klementyna, postanawia zrobić wyjątek. Od tej jednej nocy zmienia się wszystko w ich życiu. Po pierwsze spotykają się na sali sądowej, bo jak się okazuje Łukasz oskarża ,,Szarego'', a po drugie oboje nie mogą bez siebie żyć, ale z racji, iż nie potrafią tego przyznać przed sobą, wzajemnie sobie docinają.

Od przeczytania Zaginięcia Remigiusza Mroza miałam ochotę na książkę o tematyce prawniczej, ale wiedziałam, że jeżeli sięgnę po kolejną pozycję z dorobku pana Mroza, to popłynę, a egzemplarze recenzenckie pójdą w nie pamięć. Wtem do moich rąk trafił Prokurator Pauliny Świst.
Po przeczytaniu opisu, który zachęcił mnie do sięgnięcia o tę książkę miałam wrażenie, że dostanę kolejne Pięćdziesiąt twarzy Grey'a, ale w wersji polskiej. Fakt, że seks gra tutaj jedną z głównych ról, ale nie tylko. Duża część fabuły opiera się na procesie ,,Szarego''.
Po jednej z upojnych nocy, gdy Kinga śpi, Łukasz znajduje w jej aktach wiadomość od ,,Szarego''. Łukasz się wścieka, a następnie oskarża ją o wszystko co najgorsze i związane z ,,Szarym''. Od tamtego momentu Kinga wyjawia dlaczego broni ,,Szarego'', a Łukasz otacza ją opieką.

Zdjęcie z mojego Instagrama

Jak widać po ocenie książka mi się bardzo podobała. Jak na erotyk nie była, aż taka zła. To co mi się nie podobało, to fakt, że na początku książki nie było wprowadzenia do życia Kingi, tylko od razu pobyt w klubie i noc u Łukasza. Wiem, że wprowadzenia w książkach często są nudne, ale takie szybkie rozkręcenie akcji też nie jest dobre. Jak już zaczęłam od wad książki, to kolejna rzecz, z którą było mi ciężko, to moment, w którym czytałam jakieś zdanie i nie rozumiałam jego sensu przez co musiałam czytać je nawet po kilka razy. Nie wiem czy należałoby je inaczej sformułować czy wstawić znak interpunkcyjny. 
Język autorki jest na tyle przyjemny, że pomimo tych ponad trzystu stron, książkę można połknąć w jeden dzień. Fabuła na swój sposób wciąga. Nie jest to wymagająca literatura, więc jeżeli macie ochotę na coś lekkiego, ale z w miarę pędzącą akcją, to jest to idealna książka. 

Nie jest to oczywiście książka wysokich lotów, ale jak na debiut to naprawdę jest dobra. Wiem, że niektórym może się to nie spodobać, ale zawsze warto jest dać szansę książce. Prokurator to pozycja ciekawa, jednak nie sądzę, abym kiedyś do niej wróciła. Może w momencie, gdy będę miała ochotę na powieść erotyczną. Jest to dobra książka, ale na jeden raz, chociaż z drugiej strony, gdyby wyszła kolejna część, to chętnie bym po nią sięgnęła.
A Wy co sądzicie o tej książce? Macie ją już czy zamierzacie kupić?

Zaczytanego dnia życzę! 😉

***
Książkę miałam przyjemność przeczytać dzięki współpracy z wydawnictwem Akurat. Serdecznie dziękuję!1 komentarz:

  1. Powiem, że mnie zaciekawiłaś. Będę miała ją na uwadze :)

    OdpowiedzUsuń

Cieszy mnie fakt, że tu zajrzałeś/aś :D
Miło by było gdybyś zostawił/a po sobie ślad, bo wtedy wiem, że mam dla kogo pisać swoje ''wypociny'' :)
Serdecznie Cię pozdrawiam :3
Alicja w Krainie Książek

Obserwatorzy