środa, 2 listopada 2016

,,Deutsch Aktuell'' nr 78/2016 wrzesień - październikWitajcie!
Może nie jestem tutaj zbyt często i coraz rzadziej pojawiają się recenzje książek, lecz jest więcej postów około książkowych, ale dzisiaj przychodzę z recenzją kolejnego magazynu. Tym razem niemieckiego. Języka tego uczyłam się przez 3 lata w gimnazjum, ale jeszcze coś tam pamiętam, więc zapraszam Was na recenzję!


Magazyn dla uczących się języka niemieckiego ,,Deutsch Aktuell'' jest doskonałym periodykiem. Przede wszystkim dlatego, że propaguje żywy język. Często w szkołach językowych nauczany jest język literacki. Codzienne życie, a tym samym język ciągle ewoluuje.
Zakres informacji, a tym samym artykułów jest bardzo duży i jestem pewna, że zadowoli każdego. Są tu informacje dotyczące szeroko pojętej kultury. Artykuły nie ograniczają się tylko do wydarzeń strikte artystycznych. Mnie bardzo zainteresowały informacje na temat zdrowego trybu życia.
Forma każdego artykułu przyciąga szczególną uwagę, są one napisane w takiej formie, aby nie zanudzać czytającego. Bardzo wygodne jest zamieszczanie pod każdym artykułem słowniczka. Po pierwsze szybko możemy odszukać nie zrozumiały dla nas zwrot lub słowo, a dodatkowo mamy posegregowane tematycznie słownictwo.


Każdemu uczącego się języka polecam ten magazyn. A tym, którzy dobrze radzą sobie już z językiem, polecam ten dwumiesięcznik aby zapoznać się z aktualnymi trendami kulturalnymi w Niemczech. Z niecierpliwością czekam na kolejny numer.A Wy czytacie ten magazyn? Podoba Wam się? Koniecznie wyraźcie swoje zdanie w komentarzach, a tymczasem życzę Wam miłego, zaczytanego dnia!

1 komentarz:

  1. Ja i niemiecki.. No cóż coś tam umiem, ale żeby brać się za taki artykuł to nie bardzo haha :D Jednak lubię poczytać sobie "English Matters". :)
    https://maasonpl.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Cieszy mnie fakt, że tu zajrzałeś/aś :D
Miło by było gdybyś zostawił/a po sobie ślad, bo wtedy wiem, że mam dla kogo pisać swoje ''wypociny'' :)
Serdecznie Cię pozdrawiam :3
Alicja w Krainie Książek

Obserwatorzy