piątek, 23 października 2015

Szeptem

Tytuł: Szeptem
Autor: Becca Fitzpatrick
Seria: Szeptem (tom #1)
Stron: 328
Wydawnictwo: Otwarte
Ocena: 6/6

CZASEM ZDARZA SIĘ MIŁOŚĆ NIE Z TEGO ŚWIATA. 
NAPRAWDĘ NIE Z TEGO ŚWIATA...

Patch jest tajemniczy i zabójczo przystojny. Nic dziwnego, że szesnastoletnia Nora uległa jego urokowi. Niemal natychmiast w jej życiu zaczęły dziać się rzeczy, których nie da się wytłumaczyć. Chyba, że...
Chyba, że ktoś wie, że znalazł się w samym środku bitwy. Bitwy, którą od wieków toczą Upadli z Nieśmiertelnymi.
O Twoje życie.

Ale cicho sza... Są tajemnice, o których mówi się tylko szeptem.

Co nieco o historii:
Jest Nora i jest Patch. Niestety los chciał, że muszą siedzieć obok siebie na lekcjach biologii.
Przecież każdy by chciał siedzieć z osobą, która nic się nie odzywa, nic do ciebie nie mówi, a jednocześnie wie o Tobie wszystko, prawda? Ale jak to bywa, na tym się nie kończy... Nora jest śledzona. I ktoś chce.... Ale cicho sza... Są tajemnice, o których mówi się tylko szeptem.

Jak ja na to patrzę:
Już od dawna chciałam przeczytać tę książkę, ponieważ polecała mi ją koleżanka, a dodatkowo na internecie widywałam mnóstwo cytatów z tej serii, które jeszcze bardziej zachęcały do czytania.
Chciałabym powiedzieć, że jestem podobna do Nory, jednak nie mogę. Po dłuższym przemyśleniu dochodzę do wniosku, że tak naprawdę nic nas nie łączy. Za to Patch.. ach.. Nie dziwię się, że wiele dziewczyn za nim się ugania. Co mi się podoba w tej książce? Że Patch jest przedstawiany czasami w złym świetle (każdy wtedy może pomyśleć, że to czarny charakter), a jest naprawdę dobrym chłopakiem.

- Nie umawiam się z nieznajomymi. - oświadczyłam. 
- Na szczęście ja tak. Przyjadę o piątej.

Cała historia jest przedstawiona w ciekawy sposób. Nigdy nie spotkałam się nawet z choć ociupinek podobną fabułą. Becca Fitzpatrick zrobiła dobrą robotę. Pisze ona językiem prostym, ale nie na tyle aby czytelnik stwierdził, że jest to książka na odmóżdżenie. Ciągłe chwile trzymania w napięciu. Muszę się przyznać, że pierwszy raz doświadczyłam czegoś takiego, że podczas czytania autentycznie poczułam w sobie strach. Nigdy czegoś takiego nie miałam, nawet jak były sceny grozy, a to oznacza, że pani Fitzpatrick odwaliła świetną robotę.

Zdjęcie z mojego Instagrama
Bohaterowie:
Nora - zwykła nastolatka mieszkająca samotnie z mamą, a tak naprawdę to prawie sama, ponieważ praca jej mamy opiera się głównie na wyjazdach. Niestety jest ojciec zmarł, a w domu pomaga jej gosposia

Patch - tajemnicy, a czasami nawet chamski chłopak. Nikt nic o nim nie wie, nikt nic o nim nie słyszał, ale posiada przeróżne nadnaturalne zdolności. Chyba nie muszę mówić, że był przystojny?

Vee - przyjaciółka Nory. Dość specyficzna osoba, którą się albo polubi albo nie.

Wracając do książki...
Książka jest wręcz przepełniona akcją. Emocje ani na chwilę nie opadają, a cała historia wciąga ze strony na stronę. Osobiście nie mogę się doczekać aż będę mogła przeczytać drugą część, jak tylko pojawi się w bibliotece. Jeśli ktoś z Was jeszcze nie czytał tej książki to naprawdę ją Wam polecam.

Podsumowując...
Prosto, szybko i na temat, to tylko niektóre określenia tej książki, ale zdecydowanie nie wszystkie. Osobiście wykreśliłabym słowo ''szybko'', no bo jak można o tak rozstać się z taką świetną książką?
Naprawdę z całego serca Wam ją polecam. A Ci co już ją czytali - napiszcie jakie jest Wasze zdanie o tej książce :)

6 komentarzy:

 1. Zachęciłaś do mnie przeczytania. Chociaż mam wrażenie, że ta książka będzie trochę schematyczna. Mam nadzieję, że się mylę. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Od jakiegoś czasu zaczynam zdawać sobie sprawę z tego, ile fantastycznych serii jeszcze nie przeczytałam. Trzeba coś w końcu z tym zrobić i dopisać "Szeptem" do kolejki ;)

  Pozdrawiam Iza
  Niech książki będą z Tobą! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Z całej serii przeczytałam tylko pierwszą część. Nie była zła, jednak mnie nie przypadła do gustu :/

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam tylko dwie części, podobały mi się. Zamierzałam wrócić do tej serii i przeczytać kolejne, może kiedyś powrócę. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. to tak 1 część była łał, 2 bardzo dobra, 3 yyy telenovela (?) 4 ...
  według mnie pozion sagi spada z każdą kolejną częścią :/

  OdpowiedzUsuń
 6. Czytałam wszystkie części, pierwsza zdecydowanie była najlepsza :D
  Pozdrawiam -Paolla
  http://dostatniejstrony.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Cieszy mnie fakt, że tu zajrzałeś/aś :D
Miło by było gdybyś zostawił/a po sobie ślad, bo wtedy wiem, że mam dla kogo pisać swoje ''wypociny'' :)
Serdecznie Cię pozdrawiam :3
Alicja w Krainie Książek

Obserwatorzy