niedziela, 18 października 2015

Book TAG


Na zakończenie tego pięknego weekendu i na otarcie łez, które przybywają ze świadomością, że już jutro przywita nas poniedziałek, mam dla Was tag na rozluźnienie i odmóżdżenie :)
Do tego tagu nominowały mnie dwie osoby. Iza z Isabel Czyta oraz Asia z Z książką w ręce
Bardzo Wam dziękuję dziewczyny za nominacje :)

1. Jaki gatunek najczęściej wybierasz?
W moim wypadku zazwyczaj fantastyka, ale uwielbiam również romanse. Ogólnie staram się nie ograniczać, ale nie zawsze to wychodzi.

2. Która bohaterka jest najbardziej podobna do Ciebie lub którą chciałabyś być?
Jeszcze nie trafiłam na bohaterkę, która byłaby do mnie podobna. Którą chciałabym być? Chciałabym być jak Tella z Ogień i woda, jak Clary z Darów Anioła i jak Sydney z Maybe someday. Dwie pierwsze zrobią wszystko dla dobra swoich bliskich, natomiast ta trzecia po prostu jest zakochana i stara się poprzez pisanie nie myśleć o tym tak często.

3. Jaką książkę dałabyś do przeczytania swojemu dziecku?
Zależy to od wieku w jakim byłoby moje dziecko. Jeśli miałaby z 7-10 lat to dałabym mu Harry'ego Pottera pomimo, że sama go nie czytałam. Jeżeli już moje dziecko miało 12 i więcej lat dałabym mu książki, które sama w tych latach czytałam i które czytam obecnie :)

4. Wolisz książki w wersji papierowej, e-booki czy audiobooki?
Zdecydowanie wolę książki w wersji papierowej, ale jeżeli jadę w dłuższą podróż, a moja książka jest ciężka, a ja jadę w tę podróż aby zwiedzać to wtedy zdecydowanie preferuje e-booki.

5. Jaka książka zrobiła na Tobie największe wrażenie?
Na pewno był to Oskar i pani Róża, ponieważ była to pierwsza lektura szkolna, którą polubiłam, a jednocześnie opowiadała w dość ciekawy sposób o chorobie i cierpieniu. Kolejną taką książką jest Hopeless, ponieważ poruszała również trudny wątek.

6. Jaka książka nie zrobiła na Tobie dobrego wrażenia?
Na pewno Trzy Metry Nad Niebem. Sądziłam, że skoro film tak świetny to książka również. Drugą taką książką jest Ławka Jerzego Jaworskiego. Opis zapowiadał ciekawą książkę, a było całkowicie na odwrót.

7. Czytasz jedną książkę od początku do końca czy zaczynasz kilka książek na raz?
Staram się czytać jedną książkę od początku do końca i zazwyczaj tak jest, jednakże gdy nie mogę przebrnąć przez jakąś książkę to zaczynam kolejną, a tamtą czytam od czasu do czasu :)

8. Częściej czytasz wypożyczone książki czy raczej preferujesz własny zakup?
Preferuje własny zakup, jednak jak wiadomo nie zawsze jest taka możliwość, więc wtedy czytam wypożyczone książki.

9. Jaką jedną książkę powinien przeczytać każdy, niezależnie od swoich zainteresowań?
Serdecznie polecam Hobbita Tolkiena, ale również Złodziejkę książek Markusa Zusaka. Tą są dwie książki, które całym, czystym sercem mogę Wam polecić.

10. Czy oceniasz książkę po okładce?
To zależy. Nie wiem czy wiecie, ale jestem osobą, która na ogół nie czyta opisów książek przed ich zakupem. Jeżeli widzę znajomy tytuł i słyszałam o nim wiele dobrego to nie oceniam książki po okładce. Ale jeżeli tytuł nic mi nie mówi to niestety okładka idzie pod ocenę.

11. Czy ulegasz promocjom cenowym na książki? Jeżeli tak, to jaka była największa ilość książek, które kupiłaś na promocji?
Jestem osobą, która z natury bardzo oszczędza pieniądze. Nie ważne czy chcę kupić coś co jest moją miłością czy nie. Tak po prostu mam. Wynika więc z tego, że tak bardzo nie ulegam promocjom książkowym, a mój rekord to chyba dwie książki. 

12. O jakiej książce marzysz?
Marzę aby na swojej półce mieć wszystkie, bez wyjątku książki C. Hoover i Tolkiena.

13. Ile książek liczy Twoja biblioteczka i jak przechowujesz swoje zbiory?
Moja biblioteczka jest nie wielka i liczy sobie ok. 60 książek, które stoją na regale.

14. Co najpierw: książka czy ekranizacja?
Preferuję kolejność: książka, a potem ekranizacja, ale oczywiście zdarzały się wyjątki. Zawsze są jakieś wyjątki :)

15. Co teraz czytasz?
Wczoraj zaczęłam książkę mojego kochanego Tolkiena z trylogii Władca Pierścieni, czyli Drużynę pierścienia.

A nominowani to....
Dominika z Czytelnia Dominiki
Ola i Łucja z Bezkres Wyobraźni
Weronika z Wercia Czyta

4 komentarze:

 1. Bardzo mi miło, że wykonałaś ten tag :) Wiem, że bardzo lubisz książki Colleen Hoover, niestety ja jeszcze żadnej nie czytałam. Tak samo jak z Tolkienem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Super Tag :D
  Ja jednak nie lubię zbyt romansów o biografii :D W następnym miesiącu kupuje Ogień i woda, więc będę mogła poznać Telle ^^ Również wole książki papierowe, chyba dlatego, że chce mieć własną biblioteczkę, poczuć jej zapach i dotknąć piękna okładkę :D Oglądałam Hobbita, ale nie czytałam. Jednak mam nadzieję, że kiedyś po niego sięgnę. Moim zdaniem 60 książek to dużo! Ja od niedawna zaczęłam kupować książki, więc moja biblioteczka jest bardzo bardzo mała, ale z czasem się powiększa :D
  Pozdrawiam :*

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam takie szybkie i treściwe Tagi :) Szybko można się dowiedzieć wielu ciekawostek <3
  Buziaki, obserwuję!
  modnaksiazka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny TAG i równie świetne odpowiedzi :) Złodziejka książek jeszcze przede mną, ale już czuję, że będzie to niezwykle wzruszająca i mocna lektura :)
  Nominowałem Cię do TAGu http://mybooktown.blogspot.com/2015/10/oscarowy-tag-ksiazkowy.html . Będzie mi bardzo miło, jak go zrobisz, jeśli jednak nie masz no to ochoty, to nie ma żadnego problemu :D
  Pozdrawiam :)
  http://mybooktown.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Cieszy mnie fakt, że tu zajrzałeś/aś :D
Miło by było gdybyś zostawił/a po sobie ślad, bo wtedy wiem, że mam dla kogo pisać swoje ''wypociny'' :)
Serdecznie Cię pozdrawiam :3
Alicja w Krainie Książek

Obserwatorzy