środa, 25 marca 2015

Wiosenne nowości

Faktem jest, że wiosna zawitała u nas już jakiś czas temu, a oficjalnie przywitaliśmy ją 21 marca. Nie oznacza to jednak, że jest za późno na opublikowanie wiosennych nowości :)

Damy z Grace Adieu


wydawnictwo: MAG
liczba stron: 320
data premiery: kwiecień 2015

Rekomendowana przez Neila Gaimana. Susanna Clarke powraca z tomem nowych opowiadań fantasy. Pełen magii, melancholijny, mroczny świat Anglii minionych epok, zamieszkany przez elfy i ludzi. W opowiadaniach składających się na ten tom pojawiają się bohaterowie znani polskim czytelnikom z debiutanckiej powieści Susanny Clarke "Jonathan Strange i pan Norrell".

Zostań ze mną. Tom 2


wydawnictwo: Amber
liczba stron: 256
data premiery: 26.03.2015

Calla wraca tam, gdzie wszystko się zaczęło. Gdzie najbliższa jej osoba, własna matka, najboleśniej ją skrzywdziła. Zdradziła...
Jest jednak Jax, nieziemsko przystojny chłopak, który potrafi oswajać lęki i patrzy głębiej, niż można sądzić.
Muszą stawić czoło nie tylko własnej przeszłości. Grozi im realne niebezpieczeństwo. Czy ich miłość przetrwa najtrudniejszą próbę – poświęcenia i odwagi?
Zmierzch bohaterów


wydawnictwo: Bukowy Las
liczba stron: 520
data premiery: ?


Opowieść o powojennych losach czterech pancernych.
W tej inspirowanej kultowymi postaciami  powieści pisarz i scenarzysta Andrzej Dudziński poszedł tropem bohaterów serialu Czterej pancerni i pies, by nakreślić własną wersję ich losów już po zakończeniu II wojny światowej.
Jak ułożyliby sobie życie Janek Kos i Marusia Ogoniok, Grigorij Saakaszwili i Lidka, Gustlik i Honorata? Z jakimi problemami zetknęliby się jako pionierzy Ziem Odzyskanych lub budowniczowie nowego ładu? Co stałoby się z Zadrą-Łażewskim, uczestnikiem Powstania Warszawskiego, i z generałem, dawnym dowódcą Brygady Pancernej? Jaką rolę  mógłby po wojnie pełnić znany z serialu Stawka większa niż życie Stanisław Kolicki, dawny J-23?
Przed jakimi wyborami staną i czy zdołają ocalić sprawdzoną frontową przyjaźń oraz miłość? Czy wszyscy wytrzymają próby, na które wystawi ich życie w wyzwolonej ojczyźnie?
Pytania te zadawało sobie kilka pokoleń. Zmierzch bohaterów proponuje odpowiedzi. Lektura książki o skomplikowanych losach zwycięzców wojny skłania do refleksji o życiu prawdziwych ludzi, którzy po zakończeniu działań zbrojnych nadal toczyli walkę – z widmami przeszłości, z nowym systemem, z życiem w rodzinie lub w samotności, z własnymi słabościami. I nie zawsze odnosili zwycięstwo.


Agent. Naga prawda o kulisach futbolu


wydawnictwo: Sine Qua Non
liczba stron: 272
data premiery: 8.04.2015


Połączenie „Futbolu obnażonego” z „Wilkiem z Wall Street”.
Piłkarski świat bez tajemnic!
Oszustwa, szantaże, łapówki, kłamstwa. Tam, gdzie w grę wchodzą milionowe kontrakty, pojawiają się oni – pozbawieni skrupułów agenci piłkarscy. Jeden z nich postanowił wreszcie przerwać milczenie. I zdradził, jak naprawdę wygląda jego praca w Premier League.
Korumpowanie trenerów i prezesów klubów. Manipulowanie mediami. Podchody pod nastoletnich piłkarzy, przekupywanie ich rodziców i wykradanie klientów konkurencji. Wszystko po to, by zdobyć kolejny kontrakt, który przyniesie fortunę…

Brutalna prawda o regułach rządzących futbolowym biznesem. Szokująca opowieść prowadząca przez klubowe szatnie, gabinety prezesów i sypialnie gwiazd futbolu. Książka anonimowego autora, który pewnego dnia postanowił:
„Rozpocznę życie przestępcy”.
I został agentem piłkarskim.


Biorąc oddech


wydawnictwo: Feeria
liczba stron: 464
data premiery: 8.04.2015 
 
Po trudnych przeżyciach najpierw z dręczącą ją ciotką, a następnie z uzależnioną od alkoholu matką, Emma zupełnie odcięła się od tego, co było. Ale tylko pozornie. Ma nowe życie i nowych znajomych w Kalifornii, a mimo to każdego dnia ścigają ją te same wspomnienia. Broni się przed natrętnymi głosami z przeszłości, również za pomocą tego, czego tak się brzydzi – alkoholu. Tak rozpaczliwie próbuje zapomnieć i ochronić bliskich przed sobą samą…
Co jeszcze ją czeka? Czy nauczy się kochać siebie? Czy wybierze miłość i nadzieję zamiast rozpaczy i mroku? Czy Evanowi uda się ją ocalić? A może zrobi to ktoś inny?
Oto trzeci tom serii Oddechy – ostatnie spotkanie z Emmą i Evanem, ostatnia szansa na to, by wsiąść do kolejki górskiej i wstrzymać oddech aż do ostatniej strony…

7 komentarzy:

 1. Raczej zadnej z tych ksiazek nie przeczytam...
  Czekam na dodryk Szklanego Tronu! :D
  love-ksiazki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Na pewno zapoznam się z ''Biorąc oddech'' (oczywiście jak już przeczytam poprzednie tomy ;))

  OdpowiedzUsuń
 3. Widzę "biorąc oddech" i coś mnie tak ściska w sercu, bo nadal nie przeczytałam drugiego tomu. Czas to nadrobić!

  OdpowiedzUsuń
 4. W końcu muszę zobaczyć, o co tyle szumu z tą serią Oddechy!

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem tuż po "Powód by oddychać" - wczoraj wieczorem skończyłam. Choć cała książka średnio mi się podobała, to w zakończeniu się wprost zakochałam i muszę teraz sięgnąć po drugą część! Choć słyszałam, że ta się okazała trochę gorsza niż pierwsza...
  Pozdrawiam, Shelf of Books :)

  OdpowiedzUsuń
 6. http://podrozemiedzyksiazkowe.blogspot.com/2015/04/ii-liebster-blog-award.html
  Nominowałam Cię do LBA! Mam nadzieję, że odpowiesz :)

  OdpowiedzUsuń
 7. "Damy z Gracie Adieu" zapowiada się ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń

Cieszy mnie fakt, że tu zajrzałeś/aś :D
Miło by było gdybyś zostawił/a po sobie ślad, bo wtedy wiem, że mam dla kogo pisać swoje ''wypociny'' :)
Serdecznie Cię pozdrawiam :3
Alicja w Krainie Książek

Obserwatorzy