wtorek, 3 marca 2015

Demony. Pokusa

Tytuł: Demony. Pokusa
Autor: Lisa Desrochers
Seria: Demony (#1)
Stron: 366
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Ocena: 3/6

Siedemnastoletnia Frannie pochodzi z wielodzietnej katolickiej rodziny, a jej rodzice są ludźmi bardzo zasadniczymi. Dziewczyna najlepiej dogaduje się z ukochanym dziadkiem, wdowcem i pasjonatem starych aut. Jest pewna, że ostatni rok w liceum będzie równie monotonny jak poprzednie, gdy do jej klasy trafia niezwykle atrakcyjny Luc Cain. Nikt nie podejrzewa, że przysłany z piekieł Luc jest demonem, który ma posiąść nie tylko duszę Frannie. Ale Niebiosa mają inne plany. Do walki z mocami piekielnymi staje równie pociągający anioł Gabe...

Czy zastanawialiście się jakby to było gdybyście musieli wybrać pomiędzy dwoma przystojnymi chłopakami? Ja też nie. W sumie to jeszcze nie wszystko. Jednemu z nich musiałabyś dać oznaczyć swoją duszę. Nie brzmi to za fajnie, prawda? Przed takim wyborem stanęła właśnie Frannie. Z jednej strony kochała Luc'a, a z drugiej coś ją ciągnęło do Gabe'a.

Za tę książkę się długo zabierałam aż w końcu przyszedł na nią czas. Frannie jest młodą dziewczyną, która posiada niesamowity dar, ale o tym nie wie dopóki Luc - nieziemsko przystojny demon - wyjawia jej całą prawdę. Jej życie wtedy diametralnie się zmienia. W prawdzie zmieniło się gdy obaj chłopcy pojawili się w szkole, ale tego dnia, w którym się wszystkiego dowiedziała.
Pomimo, że pochodzi z bardzo katolickiej wydaje się nam, że chyba ją musieli kiedyś podmienić. Została wywalona z katolickiej szkoły i trafiła do liceum Haden potocznie u nich nazywanym liceum ''Hades''. Obwinia siebie również o coś czego nie zrobiła.

Dałam tej książce 3/6 co oznacza, że jest przeciętna. Nie oznacza to jednak, że mi się nie podobała. Nie jest to typ książki, który mi pasuje, które lubię pomimo, że to fantastyka. Może lepiej zabrzmi stwierdzenie, że nie jest to historia, którą lubię. Jednakże były momenty, a nawet rozdziały, które mi się podobały. Cieszy mnie przynajmniej, że nie jest to kolejna historia o wampirach tylko wykorzystano postacie nam znane, a jednocześnie takie, które nie są na co dzień wykorzystywane. Były tam również wzmianki o Boskiej komedii Dantego. Ja aktualnie muszę to czytać.. Oh.. jak by mi się taki Luc przydał, który by mi to opowiedział. Tak, potrzebuję go.

Reasumując: Pomimo, że mnie książka nie porywa polecam ją. Innym osobom ta historia wymyślona przez panią Lisę może się bardziej spodobać. W Polsce są wydane dwie pierwsze części. Z tego co się dowiedziałam wydawnictwo Dolnośląskie na razie nie zamierza wydawać trzeciej części. Druga już czeka na mnie na półce, ale niestety jeszcze trochę poczekać, ponieważ mam jeszcze na głowie książki od wydawnictw. 
 _______________________________________

Książkowe wyzwanie 2015
Akcja nie dzieje się w Europie [x]

3 komentarze:

  1. Książka dla mnie nie była najlepsza czy dobra ale też nie najgorsza. Jednak nie zamierzałam jej trzymać na półce, dlatego szybko się jej pozbyłam. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Zabierałam się za tą książkę może dwa razy, ale do tej pory nie przemogłam się i nie doczytałam jej do końca. I główna bohaterka i styl autorki nie przypadły mi do gustu.

    OdpowiedzUsuń
  3. Od przeczytania tej książki wystarczająco odpycha mnie jej okładka. Sam opis nawet nie zachęca do przeczytania. Przynajmniej nie jest to książka dla mnie.

    OdpowiedzUsuń

Cieszy mnie fakt, że tu zajrzałeś/aś :D
Miło by było gdybyś zostawił/a po sobie ślad, bo wtedy wiem, że mam dla kogo pisać swoje ''wypociny'' :)
Serdecznie Cię pozdrawiam :3
Alicja w Krainie Książek

Obserwatorzy